Taksiciler ve Ben

/
9 Comments
Sanırım artık bindiğim taksinin şöförüyle kavga etmeden indiğim çok azdır. Dün gecekinden sonra sorunun bende olabileceğini kabul ettim galiba.

Sabahın 06.45'inde kalkmış, çalışıp didinip bir de arkadaşlarım kırılmasın diye aktivitelerine katılmışken, dönüş yolunda ayakkabılarımın vurması sonucu korkunç bir 45 dakika geçirmiştim. Saat geceyarısını vurmak üzereydi. Aktarma yapacağım yerdeki taksiye atladığımda tek isteğim eve bir an önce ulaşmaktı. Fakat ben ki, hayatımın en korkunç hatasını yaparak bir taksiciyi bir çöp arabasının arkasında bıraktım. Daha 10 saniye geçmedi beklememiz, adam neden buraya girdiğimizi sordu. Bilmiyorum, belki normal bir soruydu. Ama o ayakların acısı yok mu... Evde bekleyenlerin düşüncesi. Neyse oldu artık, devam ederiz girdik bir kere diye geçiştirmeye çalıştım, çünkü çöp arabasından kurtulup devam etmemize 5 metre ya var ya yoktu. Şöförün bu akşam biraz asabisiniz demesiyle irkildim. Bakın taksicilere hak vermeye çalıştığım şu yazımda dahi, yine sinirleniyorum: Hiçbir taksici bana gelip de biraz asabisiniz galiba diyemez kardeşim! İşte tabi ki kopardım attım ipleri. İçimi tek rahat ettiren konu: Şöför bana sabahın 11'inden beri çalıştığını söyledi. Nihahah, ben sabahın kaçından beri çalışıyordum acaba. Oradaki zafer duygumu tarif edemem.

Sonra tabi gecenin o saatinde giyilen asabiyet bir türlü çıkmıyor insanın üzerinden. Eve geldim, kedi tepeme çıktı. Tahammülüm yoktu, resmen kavga ettim kediyle de. Var gücüyle ısırıyor bu hayvan, kıyafetler inceldi, etime sokuyor resmen dişlerini tşörtlerin üzerinden. Varsa bir allahın kulu bilen, anlatıversin hayvanın bu huyunu nasıl düzelteceğiz... Sonra tabi ev halkının geri kalanı da, 3 dakikalık taksi maceramdan paylarına düşeni aldılar. Gereksiz yere.

Sabah, taze, yeni bir gün. Geceki gerginliğim yorgunluk olarak kalmış üzerimde. Ama bugün herşey farklı olabilir. Bir daha hiçbir taksiciyle dalaşmamanın bir yolu olmalı. Eşimin en yeni ayakkabımın üzerine kendi ayakkabısını koymaması için ona bir raf açmalıyım. Kedinin ısırıkları içinse bir çözüm vardır elbet (Buna ben de inanmadım nedense heheh)

Gereksiz kızgınlıklara hayır diyorum. Taksici milletiyle savaşımı burada sonlandırıyorum.

Yüzyıl Sonra Gelen Edit: Farkettim ki, taksici veya değil, beni tanımayan herhangi bir insanın "biraz asabisin galiba" demesi pimimi direkt çekiyor. Kimsenin gününü, geçmişini, ya da son 10 dakikasını bile bilmeden birine böyle bir laf edilemeyeceğini düşünüyorum. Ama tabii, bir davranışla birbirini etiketlemeye hazır insanoğlu, ne kadar kolay bu lafı edip sıyrılmak. Aslında asabi olmakla suçlanmak değil, ne olup bittiğini anlamaya çalışmadan hakkımda peşin hüküm verilmesi beni sinirlendiriyor...


You may also like

9 yorum:

Anne ve Bebisi dedi ki...

Aslında boyle tiplerle bas etmenin guzel bir yolu var :) Zamanla oyuna cevirsen, oynarken sen bile eglenirsin :P

Biraz asabiyiz galiba'dan sonra.. baslayacaksin :P

ah sorma be abicim, bu sehir hayati yedi bitirdi bizi, soyle calis, boyle calis.. bak kim bilir sen sabah kactan beri direksiyon salliyorsun.. var mi coluk cocuk, okul derdi :P diye girecek, lafi cevirip guzelce ona getireceksin :P artik iki dakka kafan siser ama rahat rahat gidersin sen de :D

Yazmak iyidir... dedi ki...

Bıktım taksici geyiklerinden ya. Bir adam konuşmuyorum diye azarlamıştı beni. Konuşma da, sallıyor paso. Yok ünlüymüş de, film artizlerini taşırmış da.

Umurumda değiller artık, dümdüz bomboş bir suratla karşılarında olacağım bundan sonra.

Sen onu boşver de, biz yurt blogunu açalım diyorum.

Anne ve Bebisi dedi ki...

hahahah :))
sildigin yorum emaile gelmisti, okudum simdi :))

Ya aslinda mesele su, ben o takima gecmek ve o isi ogrenmek, yapmak istiyorum. Ama ben o isi de bu is gibi part-time yapmak istiyorum :P

Doner istiyorum ama donmesin istiyorum :P

Full time calismak maddi acidan sufer olacak :P cunku o isin full time karsiligi su anki kazancimin neredeyse 3 kati. Ama mesele para degil. O bolumdeki isin ucundan kiyisindan tutuyorum son gunlerde ve cok hosuma gidiyor. (Data management) Zevkle yapacagim bir is. Ondan eminim, beni taniyan, isi bilen arkadasim da emin. Ama iste, olacaksa ille de full time olmasin. Para kalsin, ben zaman satin alayim ;))

off bakalim.. basvuracagim ama part time kabul ederseniz diyecegim. onlar da, sana mi kaldik demeyecekler, aa tabi, yeter ki sen iste diyecekler :D hahahaha :))

Anne ve Bebisi dedi ki...

ay sagir dilsiz rolu mu yapsan acaba :P taksicilerin sirretinden korunmak icin :D

Anne ve Bebisi dedi ki...

acalim anam yurt pilogu da.. senle benden baska kim yazacak :D

sidika'yi ikna etsek, kendi basimiza eksi sozluk oluruz puhahah :P

Anne ve Bebisi dedi ki...

heh burasi da chatroom oldu iste :P

ay bu sanal geyikler icime islemis.. su ara software testing yapiyoruz, her asama sonrasi test sayfasina yorumlar giriliyor.. passed.. failed.. passed but bla bla.. falan filan.. herkes gayet ciddi, ben geyige sardim.. :P isareti yapiyorum, :) siritiyorum :P

no woman, no cry'a gonderme yapip,

no box, no cry :P

yazdim bugun testin bir asamasi icin ya :P

forumvari ortam gordu mu tutamiyorum kendimi :P

hadi kuzucuk, kactim ben :P yarin sabah sterling gunumuz var arkidislerle hahaha :P

Yazmak iyidir... dedi ki...

Laaaan eşşek kadar yorumum gitti 1 metre yazmıştım?!?!

Yazmak iyidir... dedi ki...

Baştan ve parçalı yazıyorum. Valla kızmadım blogspota :P
Sildiğim yorumla ilgili: Bence de içinden geleni yap. Denememek en kötüsü. İnsan işten bir süre sonra sıkılıyor, ilerlemek istiyor. Para veya tüketim hırsından bağımsız olarak yani bu. Şartlarını da kendine uygun olan şekliyle söyle, iş hayatında açık olmak bazen beklediğinden daha iyi sonuçlar verebiliyor. Tamam işe yaramayabilir de ama ya tutarsa?! Biraz onlar biraz sen adım atarsın veyahut :)

Yazmak iyidir... dedi ki...

Chatroom olayını özlemişim eheheu şimdi farkettim. Siz ne software testi yapıyorsunuz ki kuzum? Ben de yeni işimde monitörüm acayip görünür olduğu halde kendimi tutamayıp bloglara girmeye ve hatta yorum yazmaya başladım. Sonum hayır olsun nihaha :)

No box no cry'a çok güldüm :) Sterling günü de iyiymiş. Ben daha bir altın gününe dahil olamadım buralarda. Ayrıca sağır dilsiz rolü yaparsam nasıl yolu tarif edeceğim ki taksicilere.. Hmmm yazılı olaraaak :)

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Bir deee...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler